Dáda & Tom: Svatba na horách

...aneb. Jak jsem se stala oddávající

Každá svatba je jedinečná. Ta Dády a Toma ale byla o něco jedinečnější. Proč?

Začátkem roku se mi ozval náš kamarád- fotograf Honza Dikovský, který s námi čas od času vymýšlí různé svatební kulišárny.

„Ahoj Marti, co děláš 1.7.?“ Zeptal se mě.

„Emmm, asi zatím nic.“

„Výborně, tak zařídíte svatbu v Krušných horách, jo? Bude se vám to moc líbít, počkej, až je poznáš.“ oznámil mi Honza spiklenecky. 

A takhle jednoduše to celé začalo. O pár dní později jsme se sešly s Dádou a Tomem a poslechly jsme si celou jejich představu – vlastně nechtěli nic přehnaně svatebního, nic romantického, žádné tradice, Dáda měla mít obrovskou modrou sukni a chtěli se vzít na hřebenu Krušných hor, pod jediným stromem široko daleko. Takový byl plán.

Svatba od A do Z - Dáda a Tom

Na horách není nic jak se na první pohled zdá..

Když se na to podívám zpětně, měla jsem tušit, že s Honzou není nikdy nic jen tak a jak jsme brzy zjistily – ani s Dádou a Tomem není nic jen tak 🙂

Ta jednoduchá představa, kterou měli začala kolabovat vlastně ještě předtím, než jsme je poznali – v hotelu, kde měla svatba probíhat odešla paní, která zařizovala svatby, proto si nakonec najali nás. Když jsme se s nimi přijeli do hotelu podívat a od paní provozní jsme zjistili, že všechno je problém a vše je s vysoko – vysoko – vysokohorskou přirážkou, došlo k tomu, že jsme na poslední chvíli začali hledat nové svatební místo. Po týdnu se to podařilo – Dáda s Tomem si našli horský hotýlek v Krušných horách – ovšem na druhém konci, až za Karlovými Vary. Co to znamenalo? „Jen“ zrušit vše, co už bylo domluvené a začít znovu.

Svatba na horách? Jen pro otrlé jedince!

Se svatbou na horách je jedna potíž – těžko se tu plánuje obřad venku. To nám došlo ve chvíli, kdy jsme za nimi na konci dubna (!) jely na Bublavu omrknout nový hotýlek a ono sněžilo 😀 Jako na každé svatbě jsme se snažily vymyslet „mokrou variantu“ – bylo nám ale vysvětleno, že hosté tam jsou kvůli nim a přece pár kapek při nejhorším zvládnou 😀 A přesně v takovém duchu se odehrávala celá svatba. Dáda s Tomem jasně oznámili hostům, že chtějí pouze dary, které se vejdou do obálky – na všechny ostatní byl vedle připraven odpadkový koš a byli připraveni likvidovat děti, které měli na svatbu vstup zakázán. Znělo to báječně! 🙂

A kdo bude oddávat?

Určitě tušíte, že celé přípravy byly jedna velká jízda, s každou další schůzkou a s každým dalším telefonátem přicházely další změny, úpravy a novinky, které nás ale strašně bavily. Právě díky nim jsme si začali tak rozumět, vypěstovali jsme si přátelský vztah a tak moc jsme se na výsledek těšili.  Tedy až do chvíle, kdy jsme seděli nad sklenicí limonády 2 týdny před svatbou a vyjasňovali jsme si poslední detaily. Když v tom se mě Dáda zeptala:

„Jéé, a víš, kdo nás bude oddávat? TY!“

„COŽE?!“

„No, oba jsme se shodli na tom, že jsme si od začátku říkali, že na svatbě nechceme nikoho cizího. A ty jsi stejně naladěná, stejně ulítlá a rozumíš nám, tak je to jasný.“

„No ale já…“

A než jsem to stihla dopovědět, vložil se do toho Tom: „Jo a to není otázka“ 😀

Takhle jednoduché bylo stát se oddávající. Protože vždy snoubencům říkáme, že máme rádi výzvy a nic není nemožné – tihle dva moc dobře věděli, jak to použít proti nám 😉 Každopádně to byla ta největší čest, kterou mi kdy kdo svěřil a napsat jim svatební řeč pro mě byl 100x těžší úkol, než naplánovat celou svatbu.

Svatba od A do Z - Dáda a Tom

Svatba v duchu pohody, rodiny a přátel

Koho pozvat na svatbu, kdo by tam měl být, abychom ho neurazili, na koho nesmíme zapomenout..? Tak přesně tyhle otázky Dáda a Tom vynechali. Pozvali jen ty, které oni sami chtěli a nikoho jiného. Je to přeci jejich den, jejich svatba a tudíž jejich pravidla. A bylo to naprosto báječné! I když celý den pršelo, na obřad přestalo, vysvitlo sluníčko a přesně tak, jak si to objednali, jim to vyšlo 🙂 Romanticky, skromně, pohodově, s dobrým jídlem, pitím a těmi nejbližšími!

Moc nás to s Vámi bavilo!

Přejeme krásný začátek a těšíme se na další společné chvíle s Vámi.

Za Wedding Factory,

Vaše oddávající Marťa

Fotky ze svatby na horách

A co na to novomanželé?

Ještě jednou holky, vám moc děkujeme za úžasně zařízenou svatbu a nové přátelství. Už od prvního setkání nám bylo jasné, že s vámi to dopadne skvěle. Dokázaly jste se zcela vžít do naší představy, komunikovaly jste, vyptávaly a zařizovaly a v den svatby jste nám to tam udělaly prostě kouzelné i přes počasí jaké nastalo. A požadavek oddat nás, jsi Martinko zvládla na jedničku, bylo to krásné a měla jsem co dělat, abych nebrečela. Oba dva jsme s Tomem ten den zářili spokojeností a to díky vašemu talentu, nadšení, skvělým organizačním dovednostem, ale hlavně kvůli tomu, že jste zůstaly s námi a bavili se. Ještě jednou velké děkujeme  Přejme vám spoustu dalších ujetých svateb a tak spokojených novomanželů jako jsme byli my dva. Máme vás rádi 

Dáda a Tom

Mohlo by Vás dále zajímat