Dáda & Tom: Svatba na horách

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

…aneb. Jak jsem se stala oddávající

Každá svatba je jedinečná. Ta Dády a Toma ale byla o něco jedinečnější. Proč?

Začátkem roku se mi ozval náš kamarád- fotograf Honza Dikovský, který s námi čas od času vymýšlí různé svatební kulišárny.

„Ahoj Marti, co děláš 1.7.?“ Zeptal se mě.

„Emmm, asi zatím nic.“

„Výborně, tak zařídíte svatbu v Krušných horách, jo? Bude se vám to moc líbít, počkej, až je poznáš.“ oznámil mi Honza spiklenecky. 

A takhle jednoduše to celé začalo. O pár dní později jsme se sešly s Dádou a Tomem a poslechly jsme si celou jejich představu – vlastně nechtěli nic přehnaně svatebního, nic romantického, žádné tradice, Dáda měla mít obrovskou modrou sukni a chtěli se vzít na hřebenu Krušných hor, pod jediným stromem široko daleko. Takový byl plán.

Svatba od A do Z - Dáda a Tom

Když se na to podívám zpětně, měla jsem tušit, že s Honzou není nikdy nic jen tak a jak jsme brzy zjistily – ani s Dádou a Tomem není nic jen tak 🙂

Ta jednoduchá představa, kterou měli začala kolabovat vlastně ještě předtím, než jsme je poznali – v hotelu, kde měla svatba probíhat odešla paní, která zařizovala svatby, proto si nakonec najali nás. Když jsme se s nimi přijeli do hotelu podívat a od paní provozní jsme zjistili, že všechno je problém a vše je s vysoko – vysoko – vysokohorskou přirážkou, došlo k tomu, že jsme na poslední chvíli začali hledat nové svatební místo. Po týdnu se to podařilo – Dáda s Tomem si našli horský hotýlek v Krušných horách – ovšem na druhém konci, až za Karlovými Vary. Co to znamenalo? „Jen“ zrušit vše, co už bylo domluvené a začít znovu.

Svatba na horách? Jen pro otrlé jedince!

Se svatbou na horách je jedna potíž – těžko se tu plánuje obřad venku. To nám došlo ve chvíli, kdy jsme za nimi na konci dubna (!) jely na Bublavu omrknout nový hotýlek a ono sněžilo 😀 Jako na každé svatbě jsme se snažily vymyslet „mokrou variantu“ – bylo nám ale vysvětleno, že hosté tam jsou kvůli nim a přece pár kapek při nejhorším zvládnou 😀 A přesně v takovém duchu se odehrávala celá svatba. Dáda s Tomem jasně oznámili hostům, že chtějí pouze dary, které se vejdou do obálky – na všechny ostatní byl vedle připraven odpadkový koš a byli připraveni likvidovat děti, které měli na svatbu vstup zakázán. Znělo to báječně! 🙂

A kdo bude oddávat?

Určitě tušíte, že celé přípravy byly jedna velká jízda, s každou další schůzkou a s každým dalším telefonátem přicházely další změny, úpravy a novinky, které nás ale strašně bavily. Právě díky nim jsme si začali tak rozumět, vypěstovali jsme si přátelský vztah a tak moc jsme se na výsledek těšili.  Tedy až do chvíle, kdy jsme seděli nad sklenicí limonády 2 týdny před svatbou a vyjasňovali jsme si poslední detaily. Když v tom se mě Dáda zeptala:

„Jéé, a víš, kdo nás bude oddávat? TY!“

„COŽE?!“

„No, oba jsme se shodli na tom, že jsme si od začátku říkali, že na svatbě nechceme nikoho cizího. A ty jsi stejně naladěná, stejně ulítlá a rozumíš nám, tak je to jasný.“

„No ale já…“

A než jsem to stihla dopovědět, vložil se do toho Tom: „Jo a to není otázka“ 😀

Takhle jednoduché bylo stát se oddávající. Protože vždy snoubencům říkáme, že máme rádi výzvy a nic není nemožné – tihle dva moc dobře věděli, jak to použít proti nám 😉 Každopádně to byla ta největší čest, kterou mi kdy kdo svěřil a napsat jim svatební řeč pro mě byl 100x těžší úkol, než naplánovat celou svatbu.

Svatba od A do Z - Dáda a Tom

Svatba v duchu pohody, rodiny a přátel

Koho pozvat na svatbu, kdo by tam měl být, abychom ho neurazili, na koho nesmíme zapomenout..? Tak přesně tyhle otázky Dáda a Tom vynechali. Pozvali jen ty, které oni sami chtěli a nikoho jiného. Je to přeci jejich den, jejich svatba a tudíž jejich pravidla. A bylo to naprosto báječné! I když celý den pršelo, na obřad přestalo, vysvitlo sluníčko a přesně tak, jak si to objednali, jim to vyšlo 🙂 Romanticky, skromně, pohodově, s dobrým jídlem, pitím a těmi nejbližšími!

Moc nás to s Vámi bavilo!

Přejeme krásný začátek a těšíme se na další společné chvíle s Vámi.

Za Wedding Factory,

Vaše oddávající Marťa

 

Fotogalerie ze svatby Dády a Toma

 

Testimonials

Ještě jednou holky, vám moc děkujeme za úžasně zařízenou svatbu a nové přátelství. Už od prvního setkání nám bylo jasné, že s vámi to dopadne skvěle. Dokázaly jste se zcela vžít do naší představy, komunikovaly jste, vyptávaly a zařizovaly a v den svatby jste nám to tam udělaly prostě kouzelné i přes počasí jaké nastalo. A požadavek oddat nás, jsi Martinko zvládla na jedničku, bylo to krásné a měla jsem co dělat, abych nebrečela. Oba dva jsme s Tomem ten den zářili spokojeností a to díky vašemu talentu, nadšení, skvělým organizačním dovednostem, ale hlavně kvůli tomu, že jste zůstaly s námi a bavili se. Ještě jednou velké děkujeme Přejme vám spoustu dalších ujetých svateb a tak spokojených novomanželů jako jsme byli my dva. Máme vás rádi 

Dáda a Tom

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

The site uses cookies to offer yout the best content. If you continue browsing, we assume that you agree to the use of cookies.