Eva & Jonathan

14. září 2019 / 14th of September 2019

„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“

//

"When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.”

Paulo Coelho

Náš příběh / Our story

Po náhodném setkání před téměř 9 lety a nejrůznějších citových peripetiích, které s sebou obvykle vztah na dálku přináší, jsme se oba konečně usadili na stejném místě a jsme připraveni si říci své ano. Společný život v Berlíně dále posílil naši lásku a ukázal nám, že všechny ty útrapy na naší dosavadní cestě stály za to. A proto se velmi těšíme, až s Vámi prožijeme náš den D – den, kterým rozepíšeme další kapitolu našeho vztahu...

After a chance encounter almost 9 years ago, and the roller coaster of emotions that a long distance relationship brings, we’re both now settled together in the same place and ready to get married. Living in Berlin has strengthened our love for each other and proved that all the tears and hard work along the way were worth it. We can’t wait to share our special day with you, as we begin the next exciting chapter of our relationship.

Naše svatební místo / Our wedding venue

Jsme potěšeni, že Vás můžeme pozvat na naši svatbu do krásného prostředí zámku Třebešice, který se nachází jen hodinu jízdy za Prahou. Tento renesanční venkovský zámeček pochází již ze 14. století. Současní majitelé citlivou renovací zachovali původní charakter budov, zároveň se však nebáli odvážně do prostor zámku zasadit prvky moderního umění. Nedaleko se nachází město Kutná Hora, které bylo zařazeno díky své gotické katedrále na seznam památek UNESCO.

We’re delighted to be having our wedding at Chateau Třebešice, which is just over an hours’ drive from Prague. The renaissance country chateau dates back to the 14th century and has been beautifully restored with some contemporary touches, while still preserving its original look and feel. Nearby is the UNESCO-protected town of Kutná Hora, with its stunning gothic cathedral and medieval ossuary.

Náš svatební den / Our wedding day

12:00

Odjezd z Prahy / Minibus departs Prague

13:00 - 13:45

Příjezd hostů / Arrival of guests

14:00

Obřad / Ceremony

15:00

Přípitek & focení / Toast & photos

16:00

Svatební hostina / Wedding reception

19:00

Party, party, party

  
  
  

Informace pro hosty / Information for guests

Doprava

  • Bus z Prahy do Třebešic bude odjíždět z Hlavního nádraží v poledne. Prosím, buďte na místě ZDE v 11:45. Bus poznáte podle cedule "Wedding Eva&Jonathan". Telefon na dispečink PRAGOTOUR v případě nějakého problému +420 733 513 298.
  • Bus pojede pak zase zpátky do Prahy v 0:30.
  • Pro ty, kteří mají ubytování zařízené v blízkosti svatby, můžeme doporučit Taxi Kutná Hora +420 800 100 512.
  • V případě, že se budete chtít dopravit na svatbu po vlastní ose autem, je přímo na místě k dispozici dostatek parkovacích míst. Příjezd k parkovacím místům není přes vesnici Třebešice, ale po polní cestě ZDE.

Transport

  • The bus to take you from Prague to Chateau Třebešice will leave the main railway station (Hlavní nádraží) at midday. Please be at the meeting point HERE by 11:45. Look out for the bus with the sign "Wedding Eva&Jonathan". In case of problems please call PRAGOTOUR +420 733 513 298.
  • The bus will then return to Prague at around half past midnight. 
  • For those staying near the venue, we can recommend Taxi Kutná Hora +420 800 100 512 to take you back at the end of the night. 
  • If you'd prefer to make your way to the venue by car, there's plenty of on-site parking available.  You can park HERE.

Ubytování

  • Nabídka ubytování v Praze je velmi široká! Klikněte ZDE pro tipy na vybrané stylové pražské hotely, případně kontaktujte našeho kamaráda Honzu na hello@borisapartments.cz pro doporučené Airbnb byty ZDE. Kutná Hora je vzdálená pouhých 5 km a je skvělou alternativou. Doporučujeme zde Penzion U Hrádku nebo Hotel Mědínek v historickém centru. Z Kutné Hory se pak jednoduše dopravíte v neděli vlakem zpět do Prahy (cca 50 minut)

Accommodation

  • You’re spoiled for choice for hotels in Prague! Click here for some swankier hotels or contact our friend Jan at hello@borisapartments.cz for a good rate on recommendable Airbnb flats. For anyone who doesn’t want to take the party bus back to the capital, we suggest staying at Penzion U Hrádku or Hotel Mědínek in historic Kutná Hora. From there you can catch a direct train back to Prague on the Sunday (journey time ca. 50 minutes).

Dress code

  • Oceníme, pokud dorazíte v semi-formálním oblečení (tedy dámy např. koktejlové šaty a páni oblek). Vzhledem k tomu, že obřad, hostina i party proběhnou ideálně venku, doporučujeme mít pro všechny případy s sebou i něco teplého. Mějte prosím též na paměti, že jehlové podpatky nebudou pro chůzi venku na měkkém trávníku nejpohodlnější. A i když to není na českých svatbách běžné, anglické svatební klobouky jsou vítány!

Doprovod a děti

  • Z důvodu omezených prostor zámku bohužel nemůžeme pozvat i Váš doprovod (pokud neuvedeno na oznámení jinak) a děti, s výjimkou kojenců a batolat do věku 24 měsíců. Děkujeme za pochopení!

Dress code

  • Semi-formal attire would be appreciated, meaning cocktail dresses or similar for the ladies and suits for the gentlemen. Since the ceremony and reception will be outside, you might want to bring something warm to put on for when the sun goes down. Please be aware that stiletto heels may get stuck in the soft grass. Although it’s not traditional in the Czech Republic, feel free to bring your hats!

+1 and children

  • Unfortunately due to limited space at the venue, we are unable to cater for plus ones unless mentioned in your invite, and can only accommodate children under 24 months. We hope you understand these difficult decisions.

Fotografie

  • Budeme rádi, když nás podpoříte v našem rozhodnuti mít “offline” obřad. Zatímco Vás plně podporujeme v tom, abyste během naší svatby pořídili tolik fotografií, kolik jen chcete, budeme naopak rádi, když během samotného obřadu vypnete své mobilní telefony. Jakmile obdržíme fotografie a video od našeho oficiálního fotografa, rádi se s Vámi o ně podělíme.

Dary

  • Víme, že to zní trochu jako klišé, ale hlavním darem pro nás bude, když přijdete na naši svatbu! Pokud byste nám přesto rádi něco věnovali, pak velmi uvítáme příspěvek na naši svatební cestu.

Dotazy

  • V případě jakýchkoli dotazů, prosím neváhejte kontaktovat naše koordinátorky Martinu a Lucii, na které se můžete s čímkoli obrátit i v samotný svatební den:
  • lucie@weddingfactory.cz; +420 721 840 685

    

Photos

  • We’d like to have an ‘offline’ ceremony. While we fully encourage you to take as many photos as you want of the day, we politely request that you turn your devices off during the ceremony itself. Once we get the photos and video back from our official photographer, we’ll happily share them with you.

Gifts

  • We know it’s a bit of a cliché, but just having you at our wedding is all we really ask for! However, if anyone wishes to give us a gift, then contributions to our honeymoon would be very gratefully received.

Questions

  • In case of any queries, please do not hesitate to contact our coordinators Martina & Lucie, they will be here for you in case of any questions or complications on the wedding day:

  • lucie@weddingfactory.cz; +420 721 840 685

R.S.V.P.

Prosíme o potvrzení účasti nejpozději do neděle 21. července 2019. // Please kindly confirm your attendance by no later than Sunday July 21, 2019.

Já/My se rádi zúčastníme // I/We would love to attend : Ano // YesNe // No

Prosíme o případné komentáře zde // Please add any comments if any in the box below

Potravinová omezení? // Dietary requirements? Ne // NoVegetarianVeganAlergie // Allergies

Prosíme o více detailů zde // Please give details in the box below

Já/My budeme mít zájem o dopravu minibusem z Prahy do Třebešic // I/We would like to take the minibus from Prague to the venue
Ano // YesNe // No

Já/My budeme mít zájem o dopravu minibusem zpět do Prahy z Třebešic // I/We would prefer to go back to Prague on the Saturday night
Ano // YesNe // No

Já/My budeme chtít pít // I/We are more likely to drink
Pivo // BeerČervené víno // Red wineBílé víno // White wineChci pít všechno // I will drink everything

Prosíme o více detailů zde // Please give details in the box below

I tuto stránku s láskou vytvořily naše koordinátorky z Wedding Factory. Dobře si je prohlédněte - Lucie a Martina se na svatbě budou starat o všechno :)

This page was made with love by our wedding coordinators from the Wedding Factory. Lucie and Martina will be available to take care of any requirements or questions you might have on our special day.

Stránky využívají soubory cookies aby nabídly ten nejlepší obsah. Pokud pokračujete v prohlížení, tak předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.