Markét & Fíďa: Svatba doma na zahradě

Udělat svatbu doma, rovnou u vás na dvorku nebo zahradě? YES! 

Tahle varianta má samozřejmě své pro a proti a určitě nejde udělat v každém „doma“, ale se správnou přípravou se dají dělat neuvěřitelné věci. Pokud má zrovna vaše „doma“ potenciál na to, oslavit v něm tenhle velký den, zamyslely bychom se nad touhle variantou. Místo svatby by pro vás mělo být důležitým místem a to domov určitě je! 

V tomhle článku vám přiblížíme svatbu Markét a Fídi, se kterými jsme si úskalími  i radostmi svatby doma prošli.

Svatba přímo u vás doma

Když nám Markét na první schůzce řekla, že si pohrávají s myšlenkou udělat svatbu u nich doma v garáži, ale netuší, jestli je to realizovatelné, přiznáme se, že nám začaly v hlavě blikat varovné kontrolky. Po všech těch letech, kdy chodíme po všemožných lokacích už tak nějak počítáme vždycky s nějakým průšvihem, který nebude lehké vyřešit. Každopádně – znáte nás 😀 My to vždycky chceme nějak vymyslet…

Když jsme se do oné „garáže“ dorazily, zjistily jsme, že je to prostor, za který by se nemuselo stydět ani profi svatební místo! Navíc k pozemku náleží krásný les s kaskádou rybníků a nádhernou rozhlednou, kde Markét s Fíďou častokrát randili. Takže zase nebylo „vo čem“ 😉

Položky MUST HAVE pro svatbu doma

Pokud si i vy pohráváte s myšlenkou uspořádat svatbu doma, říkaly jsme si, že by bylo fajn vám poodkrýt základní pravidla, kdy taková svatba uspořádat jde. Takže tady takový check list – lokaci mám. Ale co dál?

 • ZASTŘEŠENÍ
  • určitě je skvělý altánek, pergola nebo třeba garáž, která slouží jako zázemí. Ale né vždy je to možné, takže krásně poslouží i velký stan
 • STOLY A ŽIDLE
  • Zaprvé – prosím, vynechme ze svateb pivní sety 😀 Ještě, že žijeme v době, kdy se dá půjčit téměř všechno. Včetně stolů a židlí. Zkuste půjčovnu – klidně i tu, kde vám dodají stan. Ať nemusíte platit dvojí dopravné. 
"My na tyhle garden party nikde nepůjčujeme stejný počet židlí jako je hostů. Ale třeba jen 50-75%, stejně nikdy všichni naráz nesedí. Stojí u baru, tančí, nebo leží na dece/v lounge zóně, korzují venku. Lepší volbou je doplnit sezení koktejlovými vysokými stolky "na stojáka"
Svatební koordinátorka Praha
TIP od Marti
 • TOALETY
  • jedna z nejvíc podceňovaných svatebních chyb. My se řídíme pravidlem pro každých 30 hostů (respektive 15 žen) 1-2 toalety. Podle počtu Vašich hostů zvolte adekvátní množství toalet, některé máte určitě v domě, ale jsou dobře přístupné? Nemusím se zouvat?
  • Skvělou a reprezentativní variantou je mobilní koupelna, kde máte v takovém krásném kontejneru rovnou i vodu a zrcadlo – prostě má to nějakou úroveň.
 • JÍDLO – CATERING
  • Profesionální catering, který se o všechno postará, kombinace (nápoje vlastní a jídlo od profíků) nebo komplet celé sami? Nejprve se zamyslete, jak moc se chcete o něco starat.
  • Další otázkou je úroveň. Dají se najít cateringy, které se Vám komplet postarají celý den o hosty a zaplatíte 1000,-/osobu s obyčejným rožněním selete a jsou cateringy, které je mít na svatbě doslova zážitek jak pro vás, tak pro hosty a dokáží udělat gastroshow. Samozřejmě za odpovídající ceny.
  • Jakmile hostíte catering, je potřeba přemýšlet i o přípravně a zázemí – u vás v kuchyni nebo třeba v menším stanu na zahradě? Důležitá je voda a elektřina, ale i bez toho si dokážou poradit 🙂
"My nejraději volíme kombinaci - perfektní jídlo a servis kolem v kombinaci s vlastním alkoholem, který nám catering obstarává - dodá chlazení, sklo, barmana a všechny ty nezbytné serepetičky. Tím se budget příjemně vyladí k harmonii. Poměr cena výkon je pro nás a naše páry důležitá.
Svatební agentura Praha - Lucka a Michal
TIP od Lucky
 • NÁDOBÍ
  • Pokud máte profesionální catering, tak se o nádobí nemusíte vůbec starat. Pokud máte ambice se do jídla zapojovat, připravte se na velice důkladnou přípravu, propočítávání množství skla z půjčoven, logistiku a shánění personálu na debaras a mytí. Tohle je jedna z částí svatby, kterou určitě nedoporučujem dělat nikomu vlastními silami. Fakt je to organizačně těžké a trvá to věky.
 • ÚKLIDOVÁ ČETA
  • Uff, není nic horšího než si po svatebním dni sami druhý den uklízet. Věřte nám, obě jsme to s Marťou zažily a teda byla to dřina. A hlavně to bylo strašně zbytečný! Co jsme tím zjistily je to, jak důležité je ten druhý den jen vegetit a doprožít s vašimi blízkými. Za ty peníze, to vůbec nestojí – ideálně poproste kamarády vašich kamarádů (třeba nějaké středoškoláky, kteří budou rádi za každou kačku 🙂 ..věřte nám, tahle investice stojí za to!

Svatba doma a její pro a proti

Uspořádat svatbu v domácím prostředí je sice organizačně náročné, ale s pomocí (profesionálů nebo rodiny a  blízkých) se to dá zvládnout. Jestli si nejste jistí, zda je to u vás doma wedding friendly, pozvěte si na konzultaci profíky. Ať Vám řeknou, co je v pořádku a co je třeba ještě trochu potunit nebo jak to prakticky provést 🙂 

Tady jsme daly do kupy maličký výčet pro a proti:

Svatba Markétky s Fíďou

Na svatbě Márkétky a Fídi jsme si prošli covidovým přesunem z listopadu na dobu neurčitou, bouřkou a ohromnými kroupy, výpadky elektřiny a stejně to byla ta nejlepší svatba! Jak v přípravách, tak v samotný den. Ušli jsme spolu dlouhou cestu a hodně jsme se u ní nasmáli! 

Říkáme to hodně často, ale ten den bude vždycky takový, jak se na něj nastavíte. Na každé svatbě se něco pokazí a je jen na vás, jestli se tím necháte rozhodit, nebo si řeknete, že tenhle den prostě stojí za žít, bavit se a nic neřešit 😉

U svatby doma to platí dvojnásob 😉

Markétko a Fíďo, děkujeme! Myslíme na Vás a stýská se nám. Fakt že jo! 😉

Vaše Lucka a Marti

 

Foto a video: Teru MenclováPerky Pug Films

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

Mohlo by Vás dále zajímat

Sezónu 2022 máme plně obsazenou

Ukecáte nás až na svatby od října :)

Nebo můžete vyzkoušet naše konzultace.

Těšíme se na Vaše příběhy  ❤ Marťa a Lucka