Karanténa a plánování svatby

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

Pokud vás letos čeká svatba a vy zatím myslíte jen na to, zda ji přesunout nebo plánovat dál, nezoufejte. Kdy celá tahle situace skončí, vám sice nepovíme, ale poradíme, jak využít času k tomu, abyste se na budoucí svatbu co nejlépe připravili a prožili ji v klidu. Ať už budete svatbu posouvat nebo ji mít v termínu, věřte, že tenhle využitý čas se vám bude tak jako tak moc hodit 🙂 A proto pro vás máme pár tipů, co si můžete připravit na svatbu když jste (jsme) zavření doma.

Vyrobte si dárečky pro hosty

Z praxe víme, že dárečky jsou úkol, který si rádi necháváte pro sebe. Nicméně právě kvůli předsvatebnímu kolotoči je vymýšlíte/vyrábíte až na poslední chvíli. Začněte už teď s přípravou dárečků a výslužek, co se nezkazí. Třeba s lahvinkou vína, na kterou si připravíte vlastní etiketu, nějakou handmade pozornost – velké oblibě se těší například speciální mýdla. Nebo sestavte větší dárkové krabičky pro svědky, maminky a další důležité osoby.

Většina eshopů funguje bez přerušení, je proto super podívat se po tom, co budete chtít svým hostům dát a už teď si to pořídit. Odpadnou vám pak stresy s nedostatkem času těsně před svatbou a využijete volné večery kreativně.

Svatební vína

Foto: Marcelka Bartůšková

Častěji cvičte jak tělo, tak obličej

Občas se nám nevěsty svěří s tím, že chtějí před svatbou zhubnout nebo začít cvičit. Taky (i z vlastní zkušenosti) můžeme potvrdit, že se to téměř nikdy nikomu nepovede 😀 Je toho prostě před svatbou moc. Máte teď tedy ideální příležitost, najít si fajn domácí kurzy cvičení, kterých je na internetu spousta. 

FaceYoga
Cvičit můžete ale i obličej a tím odstranit nějaké vrásky. Asi nejúčinnější způsob vyhlazení obličeje před svatbou je začít s návykem na obličejovou jógu. A je to mnohem účinnější než drahá kosmetika. V tomhle nelehkém období moc doporučujeme super kurz „21dní pro krásu“ od Kačky Pelcové alias JogaManiak.cz , protože výsledky jsou neuvěřitelné a u cvičení se od srdce zasmějete.

A protože jí cvičíme samy a je to fakt skvělý – domluvily jsme vám na celý online kurz slevu s kódem „WEDDINGFACTORY25“. Takže ji vyzkoušejte a pošlete nám nějaké fotky vašich xichtů, na oplátku Vám je pošleme taky. Ať se zasmějete 🙂 Smích totiž léčí!

Svatební agentura Praha - FaceYoga

Foto: JogaManiak.cz

Vyzkoušejte nové recepty do sweetbaru

Skoro každá nevěsta nám říká, že chce ona sama nebo někdo z rodiny na svatbu něco upéct. Dopadá to podobně, jak s předsvatební dietou – s blížící se svatbou ubývá času a tak se k pečení nikdy nedostanete. Což je škoda – dá se z toho udělat super dámská předsvatební jízda. Když teď máte čas, zkuste si sladkosti nanečisto a vylaďte recepty k dokonalosti.

sweetbar

Foto: Alex Hrašková

Vylaďte harmonogram a zábavu

Máte ideální příležitost na rozmyšlení všeho, co na svatbě chcete dělat a poskládat to dohromady. Pokud si nevíte rady, ozvěte se nám na Skypovou konzultaci – rády vám s harmonogramem pomůžeme a vyladíme jej k dokonalosti 😉

Promyslete množství jídla a pití

Čeho je moc a čeho zase málo? Bude všeho dost? Nebudeme pak něco zbytečně vyhazovat? Podle harmonogramu, počtu a skladby hostů je super se zamyslet nad tím, kolik jídla je vlastně tak akorát. Zkuste si zvážit nějaké Vaše porce jídla, pro představu to také pomůže a zkontrolujte si gramážově navrhované menu od cateringu/restaurace.

Dále, pokud si zajišťujete vlastní nápoje, v klidu si sepište, kdo je z vašich hostů pivař a kdo naopak pije víno. To Vám při počítání, kolik alkoholu budete potřebovat, také pomůže.

raut na svatbu

Dodělejte zasedací pořádek

Jeden z úkolů. který zabírá nejvíce času. Uvědomit si, jaká je kapacita stolů v lokaci a dispozice prostor. Kolik stolů mám k dispozici a jak velké skupiny lidí k nim mám posadit? Všechno si nejlépe rozkreslete, vezměte si seznam hostů seřazený podle důležitosti a začněte přiřazovat jména k jednotlivým stolům. Je to úkol, který vám může zabrat i několik večerů.

Foto: PufCreatif

Pro odlehčení - naše předsevzetí při práci doma

A abychom vás v těch domácích přípravách nenechaly, přidáme – trochu s nadsázkou – to, co bychom chtěly v karanténě udělat my, abychom to po tom velkém „propuštění“ všechno zmákly 🙂

 • Naučíme se psát všemi 10ti
  • abychom zvládly odepsat co nejrychleji na všechny maily až nám to domácí vězení všem skončí 🙂
 • Uděláme si online kurz rétoriky
  • abychom vás případně mohly symbolicky oddat, protože bude ještě větší poptávka po oddávajícím
 • Zlepšíme si fyzičku
  • abychom to v sezóně po tomto „ležení na gauči“ uběhaly 😀
 • Zaškolíme nové členy týmu 
  • Už nevíme coby, tak naučíme naše mazlíky novým psím kouskům 😀
  • Marti Pixel jako úklidová četa, Lucky Rico jako hudebník k obřadu
Na tohle téma jsme na našem Instagramu vytvořily speciální sekci ve výběrech, tak se mrkněte jestli Vás to zajímá 🙂

A na závěr

Udělejte si check list toho, co Vám ještě chybí zařídit a můžete položky postupně odškrtávat. Je fajn si také sepsat seznam, co si na svatbu všechno sbalit a co je třeba udělat den před svatbou a den po ní. Potom toho bude tolik, že byste na něco mohli zapomenout a jet podle připraveného seznamu je mnohem jednodušší 🙂

Nedělejte v současné situaci unáhlená rozhodnutí a svatby zbytečně nerušte, pokud to není nezbytně nutné. Počkejte do nejzazšího termínu a všechno do té doby promyslete s čistou hlavou. 

Věříme, že svatby budou, a i ty přesunuté budou ještě o to lepší – to čekání přidává grády 🙂 Držte se a nestresujte se!  Láska přece vždycky vyhrává. 

Vaše Lucka a Marťa 

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

The site uses cookies to offer yout the best content. If you continue browsing, we assume that you agree to the use of cookies.