Svatba na horách

Na samotě na kopci

Pod slovem svatba si v první řadě mnoho lidí představí pompézní květiny, stovky hostů, obří dorty a zábavu až do ranních hodin. Takovou představu může mít sice mnoho lidí, ale určitě ne všichni. Máme tu i páry, kteří si rádi užívají přírodu, klid a jen ty nejbližší členy rodiny a své známé. 

Taková představa se v podstatě dá uskutečnit téměř všude, nepotřebujete na to totiž tolik prostředků, nervů  a hlavně hostů. Ve velké většině se tyto intimní a osobní okamžiky odehrávají na horách. A my jsme toho obrovské fanynky!!!

Svatební agentura Praha - Terka a Marek

Klid na duši

To, co mnoho lidí uchvátí, jsou výhledy. A ono se není čemu divit. Snoubenci tedy často využívají kameramany i s drony a věřte nám, že zrovna na tomhle se vyplatí nešetřit. Video a fotky, to je něco, co Vám zůstane jako jediné po osobních vzpomínkách, které mohou být časem zkreslené a vyprchávat. 

Když už tedy naplánujete skromnou svatbu na horách, uvědomte si, že ušetříte mnoho financí na rautu pro hosty nebo na pronájmu lokace. Tyto finance vložte do hmotných vzpomínek jak jsou fotky a video, věřte nám! 

Skromnost ve velkém stylu

V případě svateb na horách nemusí být nevěsta ani fanynka velkých svatebních šatů. Většinou se totiž nebudete chtít škrábat po kamenech v lodičkách Jimmy Choo, ale proti gustu… ;D

Krásnou alternativou jsou tedy jakékoliv Vaše oblíbené šaty, boty, cokoliv. A nemusí být ani bílé. V dnešní době se opravdu fantazii meze nekladou a pokud se chcete vzít na vrcholu Pradědu v pohorkách a lezeckých popruzích, proč ne. Určitě to bude mít svojí nenahraditelnou tvář. 

Skromné tyto hike svatby bývají i v počtu zúčastněných. Často jsou na místě pouze svědci, rodiče a třeba i koordinátorka 😉 Pozvěte si ale koho chcete!

Ptáte se a co takový oddávající? Na to musíte číst ještě o trochu níže… je v tom totiž malý fištrón.

...aneb. Jak se Marťa stala oddávající

Každá svatba je jedinečná. Ta v Krušných horách ale byla o něco jedinečnější. Proč?

Celé to naplánoval náš kamarád- fotograf Honza Dikovský, který s námi čas od času vymýšlí různé svatební kulišárny.

„Ahoj Marti, co děláš 1.7.?“ Zeptal se mě.

„Emmm, asi zatím nic.“

„Výborně, tak zařídíte svatbu v Krušných horách, jo? Bude se vám to moc líbit.“ oznámil mi Honza spiklenecky. 

A takhle jednoduše to celé začalo. O pár dní později jsme se sešly se snoubenci a poslechly jsme si celou jejich představu – vlastně nechtěli nic přehnaně svatebního, nic romantického, žádné tradice a chtěli se vzít na hřebenu Krušných hor. Takový byl plán.

Určitě tušíte, že celé přípravy byly jedna velká jízda, s každou další schůzkou a s každým dalším telefonátem přicházely další změny, úpravy a novinky, které nás ale strašně bavily.  Tedy až do chvíle, kdy jsme seděli nad sklenicí limonády 2 týdny před svatbou a vyjasňovali jsme si poslední detaily:

„Jéé, a víš, kdo nás bude oddávat? TY!“

„COŽE?!“

„No, oba jsme se shodli na tom, že jsme si od začátku říkali, že na svatbě nechceme nikoho cizího. A ty jsi stejně naladěná, stejně ulítlá a rozumíš nám, tak je to jasný.“

„No ale já…“

A než jsem to stihla dopovědět, vložil se do toho ženich: „Jo a to není otázka“ 😀

Takhle jednoduché bylo stát se oddávající. Protože vždy snoubencům říkáme, že máme rádi výzvy a nic není nemožné – tihle dva moc dobře věděli, jak to použít proti nám 😉 Každopádně to byla ta největší čest, kterou mi kdy kdo svěřil a napsat jim svatební řeč pro mě byl 100x těžší úkol, než naplánovat celou svatbu.

Svatba od A do Z - Dáda a Tom

A jak to vše oslavit

No a co po obřadu? Přece cokoliv… zarezervujte si například na noc někde malou chatu, ať už známých či neznámých, kde společně s nejbližšími oslavíte svou lásku. Nějakou tou lahvinkou či s kafíčkem. Nebo třeba jen restauraci, s krásným výhledem, kde završíte Váš den lásky s dobrým jídlem.

Taková místa, která rády na horách navštívíme, jsou například Krušné hory, Jeseníky, Jizerské hory nebo klidně Brdy. A co se týče lokací, tak například Ranč ve Valech nebo Silverstone Living. Tady už tu svatbu ale můžete udělat se vším všudy. 🙂

Mohlo by Vás dále zajímat