Marťa a Štěpán: Zimní svatba v Beskydech

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

Milujeme svatby na horách. A máme to štěstí, že je milujete i Vy. Máme už několikrát prosvatbované Krušné hory, Jizerky a Jeseníky, ale se svatbou jsme v Beskydech byly úplně poprvé. A to v plné zimní parádě!

Nevíme, jestli je to prostě tímhle rokem, nebo tím, že svateb v létě je i na vás jednoduše moc, ale letos byly zimní svatby ve WF hodně populární. Datum 22.2.2020 připadlo na sobotu a tak se stalo, že právě na tenhle magický víkend jsme se vypravily do Beskyd za Marťou a Štěpánem.

Svatební agentura Praha - Marťa a Štěpán

Zimní svatební pohádka

V případě Marti a Štěpána mluvíme jednoznačně o pohádkové svatbě na sněhu, kterou si představuje snad každý, kdo plánuje svatbu v zimě. Kdo by totiž nechtěl mít svatbu jako z filmu Tři oříšky pro popelku?

Né každá zimní svatba má ale takové štěstí. Plánovat svatbu na sněhu je i na horách velký risk. A letošní mírná zima je toho příkladem. Z pohádkové představy totiž může být celkem jednoduše svatba na blátě, nebo naopak ve sněhové bouři.

Pokud jste ale dostatečně odvážní a přejete si to risknout, máme pro Vás pár tipů jak tomu jít naproti – horské zimní svatby totiž stojí na 100% za to a Marťa se Štěpánem jsou toho příkladem 🙂

Svatba v Beskydech jedině na sněhu

I když jsou Beskydy poměrně ve vysoké nadmořské výšce, tak letos v zimě bylo celkově sněhu opravdu velmi málo. Za víkend, který jsme s Marťou a Štěpánem prožili, se nám promítly snad všechny pocity 😀 V pátek jsme přijely na místo svatby a nikde žádný sníh. Z toho jsme jako koordinátorky měly trochu bobky – nebudeme lhát 🙂 Jasně, varianta B byla vyšperkovaná, ale stejně – prostě tam ten sníh chcete! 😀 A jak to u nás tak funguje, přes noc jsme si ho přivolaly. V sobotu ráno se vzbudíme, svítí sluníčko a ještě k tomu napadl přes noc prašan. Tak tomu se říká klika. A pro pobavení, jak velká to byla klika – když jsme v neděli svatbu zase balily, bylo už zase jen to bláto. Jednoduše – vše bylo, jak má být a Martě se Štěpánem to vážně vyšlo. 🙂

Svatební agentura Praha - Marťa a Štěpán

Svařák, palčáky a kožešiny na zahřátí

Pokud zimu milujete a chcete obřad venku,  musíte být opravdu velmi opatrní. Musí Vám vyjít počasí tak akorát, obřad nesmí být moc dlouhý, aby Vám hosté neprochladli a navíc pro to musí být lokace opravdu dobře přichystaná. Naše nevěsta Marťa měla vysněný obřad na sněhu, podle toho jsme i vybírali lokaci s pěkným exteriérem. A U Holubů v Čeladné nám se svatbou v zimě vyšli maximálně vstříc.

Když už svatba na sněhu, tak se vším všudy! A navíc pěkně tématicky. Protože když už se dáte do plánování zimní svatby, myslete i na detaily – venkovní zimní obřady můžou být pěkně záludné a my jsme v otázce zateplení hostů u obřadu nespoléhaly na náhodu. Zachumlaly jsme je do dek a kožešinek, rozdaly palčáky (které jim navíc zůstaly jako krásná vzpomínka i po svatbě) a k tomu jim nalily do hrníčků svařák, ať se dobře baví a neprochladnou 🙂

Obřad na sněhu a oslava u hořícího krbu

Co bychom všem milovníkům zimy poradily? Nikdy nespoléhejte na počasí, to platí jak u letní svatby, tak dvojnásob u svatby v zimě! 

Vždy mějte v záloze připravenou variantu B, kdyby bylo nejhůř. Může foukat ošklivý vítr, být velký mráz, pršet nebo sněžit tolik, že z interiéru nevystrčíte ani patu. Doporučujeme si vybrat svatební místo, které má se zimními svatbami zkušenosti. Protože v případě, že je nemožné obřad venku udělat, musí se přesunout do interiéru. Chce to tedy schopný a flexibilní personál a dost velký vnitřní prostor, kam se všichni hosté pohodlně vejdou.

Svatební agentura Praha - Marťa a Štěpán

Důležité je si promyslet, jakou svatbu plánujete – pokud mají všichni hosté sedět k servírovanému obědu, je ideální když jsou všichni pohromadě a vidí na ženicha a nevěstu. Pokud bude jen bufet, stačí pár míst k sezení pohromadě, další místa klidně ve vedlejších salóncích a navíc není třeba mít místo úplně pro každého. Někdo totiž tančí, někdo je na baru a někdo jen postává u koktejlových stolečků. Proto rezervujte jen stoly pro nejbližší rodinu (rodiče, prarodiče) a zbytek hostů nechte korzovat. Rozproudí to konverzaci, seznamování a zábavu, protože vám nikdo nebude sedět na jednom místě jako pecka.

Promyslete, kam se vám vejdou další svatební aktivity jako je taneční parket s kapelou, fotokoutek a další plánované koutky. Není úplně dobré nechat hosty bloudit po moc velkém areálu, ani je nechat sedět celý den na jednom místě. Dobře si rozplánujte co a kam umístíte, protože i s malým prostorem se dají dělat zázraky.

Nezapomeňte na místo pro kuřáky, které je třeba vytvořit ideálně na zahrádce nebo terase, v zákrytu před zimou buď s ohýnkem nebo tepelnými hříbky.

Video z naší svatby v Beskydech

Beskydská domácí pálenka a valašské frgály

Svatba v Beskydech má u nás opravdu dvě velké plus a tím jsou valašské frgály a pálenka, které jsou v tomto kraji velmi proslulé a k takové svatbě prostě patří. Místní jsou totiž na jejich výrobu velmi poctiví a věřte, že vám bude chutnat – my jsme se po frgálech mohly utlouct a Štěpán nás nenechal ani chvilku bez nalitého panáčka (přiznáváme, na téhle svatbě jsme nedobrovolně pily především za team Groom :D). 

Svatební agentura Praha - Marťa a Štěpán

Marťo, Štěpáne,

moc Vám děkujeme za to, že jsme u toho mohly být s Vámi a zažít tuhle Vaší kouzelnou beskydskou svatbu plnou lásky. Když by se všichni milovali tak vřele jako Vy, byl by svět dokonalým místem 🙂 Budeme na Vás vzpomínat vždy s láskou. Vaše Lucka a Marťa!

Galerie ze svatby Marti a Štěpána v Beskydech

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

You might also be interested in

The site uses cookies to offer yout the best content. If you continue browsing, we assume that you agree to the use of cookies.