Vyzpovídaly jsme Šárku a Petra z Polomio Jewellery

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

Šárka a Petr Poláčkovi, to je neuvěřitelná dvojka, která vystupuje pod značkou Polomio. Vytváří osobité šperky, se specializací na snubní a zásnubní prsteny. Nemohly jsme si je s Marťou nezamilovat, proto věříme, že si získají i Vás. Jsou to opravdu jedničky a udělají pro Vás první poslední i v neskutečně krátkých termínech – o tom víme své 🙂

Šárko, Petře, co znamená název Polomio?

Polomio je spojením dvou jmen Poláček a Lomos. Takže takový kříženec jména našeho a jména šperkaře, který stál u zrodu celého projektu. David Lomos zůstal naším dodavatelem až dodnes a jsme jemu i jeho manželce Pavle, která je také vynikající šperkařkou, moc vděční.

Jak jste se dostali k výrobě šperků, když ani jeden z Vás není zlatníkem?

Stalo se to vlastně šťastnou souhrou náhod a událostí, jak už to tak často v našich životech bývá:-) Na počátku byla naše svatba, naše snubní prstýnky a také společná láska k designu, kráse a dokonalosti. Měli jsme to štěstí, že byl nablízku náš kamarád a vynikají šperkař David Lomos, který nám naše snubní prstýnky vyrobil a hlavně nám umožnil podílet se na jejich designu. A to byla ta chvíle, kdy nás tvorba šperků nadchla a zasela v nás to malé semínko, ze kterého po pár letech vyklíčilo Polomio. Naší vizí bylo, a stále je, nabídnout našim klientům možnost aktivně se podílet na tvorbě šperků a vyrábět je v té nejvyšší kvalitě a čistém nadčasovém designu.

Proč se zaměřujete především na prsteny? Má to pro vás nějaký hlubší význam?

Vlastně to také vyplynulo ze situace. Začali jsme právě se snubními prstýnky, protože jsme měli vlastní zkušenost a viděli jsme jak se říká “díru na trhu”. Nepodařilo se nám nikde najít jakkoliv ucelenou nabídku jednoduchých a nepřekombinovaných prstýnků. Až postupem času, kdy jsme se začali s budoucími novomanželi potkávat, jsme zjistili, že nás to strašně baví, naplňuje a nabíjí a že jsme začali na správném místě. Je úžasné cítit, že se nám naše energie, kterou jsme do Polomia vložili, vrací od spokojených klientů. Vyrábíme i jakékoliv jiné šperky a i letos budeme jejich nabídku rozšiřovat. Ale nepochybuji o tom, že snubní a zásnubní prstýnky zůstanou naší srdcovou záležitostí 🙂

Co na své práci nejvíc milujete?

Určitě interakci, setkávání s klienty a tvoření s nimi. To je neskutečný náboj a zpětná vazba, která nás každý den utvrzuje v tom, že jdeme správným směrem. Jsme také rádi, že můžeme našim holčičkám ukázat, jak skvělé je, když člověk dělá to, co ho baví.

Je vcelku zajímavé vidět společně podnikat manžele, nenarušuje Vám práce soukromý život?

Někdy je u nás lehce “italská atmosféra” to nepopírám:-) Ne, teď vážně: troufnu si říct, že jsme celkem sehraní v tom, jak se doplnit a využít dovednosti nás obou. Také jsme vždycky chtěli tvořit a budovat něco společného. Petr je velký vizionář a tahoun. Stále vše zlepšuje, zdokonaluje a vymýšlí nové cesty. Mě zase baví ten každodenní běh věcí, setkávání s klienty, dodavateli a zlepšování služeb. To je taková moje vášeň, vytvořit prostředí, ve kterém klientům bude dobře. Moc dobře, kde se uvolní a celý ten proces výběru si užijí.

Šárko a Petře, moc děkujeme za to, že jste stvořili Polomio a také za krásné odpovědi. Jsme opravdu vděční, že nás osud zavál na společnou cestu. Dělat v dnešní uspěchané době něco srdcem je opravdová vzácnost a moc si toho ceníme ❤ ? ❤

 

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

Stránky využívají soubory cookies aby nabídly ten nejlepší obsah. Pokud pokračujete v prohlížení, tak předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.